fbpx
1/4

Policyjny pościg zakończony w polu. Padły strzały

Napisał  Cze 05, 2022

Skradziona w Niemczech osobowa Mazda z dwoma 33-latkami na pokładzie, w tym jeden z nich poszukiwany do odbycia kar pozbawienia wolności za liczne przestępstwa.

To zdarzenia ma swój początek w miejscowości Stare Drzewce (województwo lubuskie, powiat wschowski, gmina Wschowa), gdzie 29 maja 2022 roku policjancji ze Wschowy podczas patrolowania okolicy zauważyli samochód osobowy marki Mazda z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył i zaczął wykonywać na drodze dziwne manewry.

Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za uciekinierem, który zjeżdżając w drogi polne i gruntowe zgubił tablicę rejestracyjną. Policjanci podjęli pościg, do którego włączył się drugi patrol z komisariatu w Sławie.

W takcie policyjnych działań padły strzały. Mazda ostatni odcinek pościgu zakończyła na polu, w którym kierowca wyjeździł „drogę”. Po ochwili mężczyźni porzucili pojazd i zaczęli uciekać pieszo. Pierwszy został zatrzymany 33-letni pasażer. Kierowca próbował ukryć się w zbożu, jednak po chwili był już w rękach wschowskich policjantów.

Uciekinierzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu policyjnych rejestrów okazało się, że 33-letni kierowca miał na swoim koncie wyroki do odbycia kar pozbawienia wolności wydane przez dolnośląskie sądy za rozboje, kradzieże, był też poszukiwany zarządzeniem wydanym przez wschowską Prokuraturę.

- Pojazd, którym uciekał okazał się skradziony na terenie Niemiec. Ponadto kierowca miał zatrzymane wcześniej prawo jazdy – informuje komisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

(rpf) kp / Źródło: KPP Wschowa

Udostępnij: