fbpx
Miał odebrać padłą trzodę a ukradł kosiarkę fot. KPP Ryki

Miał odebrać padłą trzodę a ukradł kosiarkę

Napisał  Cze 06, 2022

Jeden z mieszkańców gminy Ryki (województwo lubelskie, powiat Rycki) złożył zawiadomienie o kradzieży minitraktora-kosiarki spalinowej. Byłaby to kradzież jak jedna z wielu, gdyby nie fakt, że złodziej przyjechał aby odebrać padłą świnię przeznaczoną do utylizacji.

28-letni mieszkaniec powiatu puławskiego został wezwany przez hodowcę trzody chlewnej do przetransportowania padłego zwierzęcia do zakładu utylizacji. Gdy ten zgłosił się w gospodarstwie po odbiór świni, nikogo nie było na miejscu. Mężczyzna wykorzystał tę sytuację i skradł minitraktor spalinowy do koszenia trawy o wartości trzech tysięcy złotych.

Właściciel po powrocie na posesję zorientował się w sytuacji i zadzwonił na policję. Ryccy funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę kradzieży, który został przez nich zatrzymany. Mundurowi odzyskali też skradziony sprzęt.

- Kradzież miała sie wydarzyć w ciągu kilkugodzinnej nieobecności właściciela w jego miejscu zamieszkania – informuje starszy aspirant Agnieszka Marchlak z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Za kradzież odpowie 28-letni mieszkaniec powiatu puławskiego. Mężczyzna miał odebrać od jednego z mieszkańców ryckiej gminy padłą trzodę chlewną, zamiast tego ukradł jego kosiarkę samojezdną- traktorek spalinowy wartości 3 tysięcy złotych. Zostały mu już przedstawione zarzuty, a za kradzież może trafić nawet na 5 lat do więzienia.

(rpf) kp / Źródło: KPP Ryki

Udostępnij: