fbpx
1/2

Kobieta zginęła podczas wymijania ciągnika rolniczego

Napisał  Cze 15, 2022

Pojazdy rolnicze aby dojechać na pola uprawne w celu ich obsługi muszą korzystać z dróg publicznych, niestety wolno przemieszczjące się zestawy są utrudnieniem dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Dzieje się tak nie tylko ze względu na prędkość z jaką się przemieszczają, istotne są tutaj również gabaryty – często większe od standardowych pojazdów. Do wypadków z udziałem maszyn rolniczych i pojazdów osobowych dochodzi bardzo często podczas włączania się tych pierwszych do ruchu lub podczas ich wymijania. Bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa jest dbałośc odpowiednie oświetlenie oraz oznaczenie pojazdów rolniczych.

Tragiczny w skutkach wypadek podczas wymijania ciągnika rolniczego przez samochód osobowy miał miejsce rankiem 15 czerwca 2022 roku w miejscowości Kamień (województwo lubelskie, powiat łukowski).

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas wymijania doszło do zderzenia się citroena z dołączonym do ciągnika sprzętem rolniczym. Niestety kierująca citroenem kobieta zmarła na miejscu zdarzenia – informuje aspirant sztabowy Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Jak ustalili wstępnie policjanci, 40-letnia kobieta kierująca citroenem w pobliżu zakrętu na drodze wymijała się z jadącym z przeciwka ciągnikiem z doczepioną zgrabiarką. W pewnym momencie kierująca samochodem uderzyła przodem auta w metalowy element zgrabiarki, po czym zjechała na przydrożne pole.

Niestety w wyniku poważnych urazów jakich doznała podczas wypadku, jej życia nie udało się uratować. Obecnie funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratury będą prowadzić śledztwo, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku. Kierujący ciągnikiem 47-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Wraz z policjantami apelujemy do rolników poruszających się po drogach, by dbali o właściwe zabezpieczenie i oznakowanie swych pojazdów i dołączonych do nich urządzeń rolniczych.

Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominamy, iż w okresie prac polowych na drodze możemy spotkać poruszające się maszyny rolnicze i w związku z tym należy zachować ostrożność.

(rpf) kp / Źródło: KPP w Łukowie

Udostępnij: