fbpx
Po ponad roku poszukiwany był skradziony we Francji ciągnik rolniczy odnalazł się w jednym z gospodarstw powiatu sandomierskiego (województwo świętokrzyskie). fot. KPP w Sandomierzu

Ciągnik skradziony we Francji odnaleziony pod Sandomierzem

Napisał  Cze 20, 2022

Po ponad roku poszukiwań, ciągnik rolniczy skradziony we Francji, odnalazł się w jednym z gospodarstw powiatu sandomierskiego (województwo świętokrzyskie).

Na Komisariat Policji w Koprzywnicy 13 czerwca 2022 roku wpłynęła informacja, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący z kradzieży ciągnik rolniczy.

- Następnego dnia rano policjanci podjęli działania, które doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia ciągnika, który od kwietnia 2021 roku poszukiwany był przez francuską Policję. Ustalone zostało, że maszyna końcem maja tego roku zakupiona została za kwotę blisko 13 tys. euro, za pośrednictwem zagranicznej strony internetowej. Po wpłaceniu ustalonej zaliczki, wynajęty kierowca przywiózł lawetą ciągnik do kraju – informuje Komenda Powiatowa Policji w Sandomierzu. Maszyna warta blisko 60 tys. zł. trafiła na policyjny parking, a obecnego właściciela ciągnika przesłuchano.

Ciekawostką w tej sprawie jest to, że maszyna przyjechała bez dokumentów potwierdzających jej legalność, które według zapewnień sprzedającego miały zastać dosłane pocztą. Kolejnym etapem policyjnych działań będzie nawiązanie współpracy z francuską Policją, która pozwoli wyjaśnić zagadkę kradzieży ciągnika.

(rpf) pp / Źródło: KPP w Sandomierzu

Udostępnij:

1 komentarz

  • edek
    Link do komentarza edek poniedziałek, 20 czerwiec 2022 21:41

    ciagnik odzyskany a francuz juz o nim zapomnial bo odszkodwoanie dostał a teraz rolnik po kieszeni dostanie i kase straci - kto zyskał? tylko złodziej

Skomentuj