fbpx

Niemal 1,26 mln wniosków o dopłaty za 2022 rok – 27 czerwca ostatnim dniem na złożenie wniosku

Napisał  Cze 24, 2022

Przypominamy, że jeszcze tyko do 27 czerwca 2022 roku rolnicy mogą się ubiegać o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok.

Termin ten obowiązuje tych, którzy nie złożyli jeszcze dokumentów w podstawowym terminie, który minął 31 maja 2022 r. Od tej daty kwota należnego wsparcia pomniejszana jest o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia. Dotychczas do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło blisko 1,26 mln wniosków o to wsparcie.

O płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW po raz kolejny można ubiegać się wyłącznie drogą internetową. W tegorocznej kampanii trzeba to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE), udostępnionej na portalu ARiMR, a nie jak wcześniej bezpośrednio przez aplikację eWniosekPlus. Dane dostępu (login i hasło), z których dotychczas korzystali rolnicy ubiegający się o dopłaty, nie zmieniły się. Ci, którzy nie mają komputerów lub obawiają się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku, mogą liczyć na pomoc techniczną pracowników Agencji.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

Udostępnij: