fbpx
Wydrukuj tę stronę
Chwila nieuwagi podczas prac polowych może nas dużo kosztować. fot. KPP Puławy

Ciągnik rolniczy przewrócił się podczas koszenia łąki

Napisał  Cze 25, 2022

Prawdopobnie brak ostrożności i niewłaściwa ocena możliwości jezdnych ciągnika podczas przejazdu na skarpie były przyczyną wypadku podczas prac polowych, który miał miejsce 23 czerwca 2022 roku w Wąwolnicy (województwo lubelskie, powiat puławski, gmina Wąwolnica).

55-letni traktorzysta podczas koszenia na łące trawy wjechał na skarpę na której prowadzony przez niego ciągnik przewrócił się wraz z kosiarką. Mężczyzna w wyniku tego wypadku rolniczego odniósł obrażenia ciała. Wezwane na miejsca zdarzenia pogotowie ratunkowe, zabrało poszkodowanego do szpitala w Puławach, gdzie pozostał. Nadanie na zawartość alkohololu w organizmie wykazałao, że mężczyzna był trzeźwy.

Wraz z policjantami apelujemy o szczególną ostrożność podczas prac polowych i gospodarskich.

- Lato na wsi to okres szczególnie niebezpieczny. Wzmożone prace polowe, pośpiech, zmęczenie powodują, że o wypadek nietrudno. Zdarzenia te, często tragiczne, dotyczą nie tylko osób dorosłych, pracujących w gospodarstwie rolnym. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które pomagają rodzicom bądź też znajdują się na terenie gospodarstwa – apeluje podkomisarz Ewa Rejn – Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

(rpf) pp / Źródło: KPP Puławy

Udostępnij: