fbpx
Wydrukuj tę stronę
Zbiegłe byki przeprawiają się wpław wzdłuż rzeki fot. Kadr z filmu / media społecznościowe Nadleśnictwo Lubichowo, Lasy Państwowe

Byki zbiegły z gospodarstwa – ostrzeżenie dla okolicznych mieszkańców

Napisał  Lip 05, 2022

Zwierzęta uciekły z jednego z gospodarstw hodowlanych na terenie gminy Lubichowo (województwo pomorskie, powiat stargardzki). Burmistrz gminy ostrzegł okolicznych mieszkańców przed ewentualnym zagrożeniem ze strony zbiegłych byków.

Do poszukiwania i sprowadzenia zwierząt z powrotem do gospodarstwa przez burmistrza zostały zadysponowane okoliczne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubichowa, Ocypla oraz Wdy.

- Dzięki uprzejmości Kamila Olszowego i Macieja Klamanna działania prowadzone są również z powietrza przy użyciu drona – czytamy w gminnych mediach społecznościowych.

Władze gminy proszą wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, a w razie zlokalizowania zwierząt o kontakt z wymienionymi jednostkami OSP, Urzędem Gminy Lubichowo pod numerem tel. 58 5885 221 oraz Państwową Strażą Pożarną w Starogardzie Gdańskim - tel. 58 562 30 11.

Byki z natury są płochliwe, ale w momencie zagrożenia mogą atakować. Okoliczni mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność szczególnie podczas spacerów lub jazdy samochodem w kierunku Sołectwa Ocypel i Osowa Leśnego.

(rpf) kp / Źródło: Gmina Lubichowo / media społecznościowe

Udostępnij: