fbpx
Wydrukuj tę stronę
1/4

Ponad trzydzieści tysięcy kurcząt padło w pożarze kurnika

Napisał  Lip 07, 2022

Ogień pojawił się 6 lipca 2022 roku około godziny dwudziestej w jednym z budynków inwentarskich z drobiem w miejscowości Krzywiec (województwo podlaskie, powiat hajnowski, gmina Narew) godzinie 20:29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Krzywiec, gm. Narew.

Powierzchnia budynku objętego pożarem wynosiła ponad 1400 m2, dlatego zkwalifikowano go jako bardzo duży w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce, gdzie feralnego dnia o godzinie 20:29 wpłynęło zgłoszenie o tym zdarzeniu.

Pierwsze zastępy straży pożarnej przybyłe na miejsce zastały całe poddasze budynku inwentarskiego objęte pożarem a płomienie wydostawały się przez drzwi oraz spod pokrycia dachowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i w pierwszej fazie działań podali trzy prądy wody w natarciu. Kolejne zastępy podały dodatkowe dwa prądy wody.

- Ze względu na duże zadymienie ratownicy w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Po ugaszeniu pożaru budynek został przewietrzony przy pomocy wentylatorów osiowych. W trakcie działań nikt nie został poszkodowany lecz w wyniku wysokiej temperatury padło ok. 32 tys. kurcząt – informuje mł. Bryg. Grzegorz Białko z KP PSP w Hajnówce.

W działania przy gaszeniu pożaru kurnika w Krzywcu brało udział aż dziewięć zastępów straży pożarnej: Cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce, trzy zastępy z OSP w Narwi, po jednym zastępie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trześciance i Łosince. W trakcie prowadzenia działań na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Hajnówce, pogotowie energetyczne oraz patrol policji.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP w Hajnówce

Udostępnij: