fbpx
Wydrukuj tę stronę
1/2

Wypadki przy pracy w rolnictwie: 14-latek przejechany przez ciągnik

Napisał  Lip 10, 2022

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy informację o wypadku przy pracy, który miał miejsce na jednym z gospodarstw w miejscowości Mijanowo (województwo wielkopolskie, powiat gnieźnieński, gmina Trzemeszno).

9 lipca 2022 roku podczas przeprowadzania popołudniowych prac polowych 14-letni chłopiec został ranny po tym jak przejechał po nim ciągnik rolniczy. Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia rozpoczęli akcję ratunkową i udzielili chłopcu pierwszej pomocy. Jego stan był na tyle poważny, że na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Jak podaje jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemżalu informuje, że druhowie z tej jednostki prowadzili akcję ratunkową na miejscu zdarzenia wraz z OSP z Trzemeszna, PSP z Gniezna oraz z Mogilna. Pojawił się również Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja z Trzemeszna, Policja Trzemeszno oraz wspomniane wcześniej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas wykonywania prac polowych, a angażując do pomocy niepełnoletnich, miejmy na uwadze ich możliwości fizyczne oraz niewielkie doświadczenie. Pamiętajmy, że to dorośli odpowiadają w pełni za ich bezpieczeństwo.

(rpf) pp

Udostępnij: