fbpx
Wydrukuj tę stronę
Polski drób wraca na stoły Kuby i Arabii Saudyjskiej po wielomiesięcznej przerwie. fot. Adobe Stock

Polski drób wraca na rynki Kuby i Arabii Saudyjskiej

Napisał  Lip 12, 2022

Dobre informacje dla polskich drobiarzy wpłynęły do Głównego Lekarza Weterynarii z Republiki Kuby i Arabii Saudyjskiej, oba kraje znoszą całkowicie zakaz importu z polski mięsa dorbiowego i produktów drobiowych.

Skuteczna walka z grypą ptaków przyniosła efekt w postaci spełniena przez Polskę w zadawalający sposób wszystkich procedur ustanowionych przez Światową Organizację Zdrowia Zwierząt w celu uwolnienia terytorium Polski od wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI.

Tym samym obecnie całkowicie zniesione zostają restrykcje w eksporcie produktów drobiowych z Polski do Republiki Kuby, która przekazała tę informację do Głównego Inpsektoratu Weterynarii w dniu 12 lipca 2022 roku.

Z kolei tymczasowe embargo na import mięsa drobiowego z województwa wielkopolskiego zostało zniesione przez Arabię Saudyjską. Informacja ta o zniesieniu przez służbę weterynaryjną Arabii Saudyjskiej z dniem 29 czerwca br., na mocy decyzji numer 392292/G.

- Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż w obecnej chwili eksport mięsa drobiowego i produktów drobiowych na saudyjski rynek może być ponownie realizowany ze wszystkich polskich zakładów drobiowych uprawnionych do eksportu do Arabii Saudyjskiej, zgodnie z informacją opublikowaną na stronie internetowej Saudyjskiego Urzędu ds. Żywności i Leków (SFDA) pod adresem: https://www.sfda.gov.sa/sites/default/files/2022-06/Poland-Poultry-meat-Prod_2.pdf – informuje Główny Inspektorat Weterynarii.

(rpf) pp / Źródło: GIW

Udostępnij: