fbpx

Restrukturyzacja małych gospodarstw: Wnioski na kwotę ponad 426 mln złotych

Napisał  Lip 18, 2022

14 lipca ARiMR zakończyła przyjmowanie wniosków o dofinasowanie na restrukturyzację małych gospodarstw oraz zaprezentowała wstępne podsumowanie naboru.

W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach dofinansowania na restrukturyzację małych gospodarstw od początku naboru, tj. od 16 maja do jego zakończenia w dniu 14 lipca 2022 roku arejestrowano 7102 wnioski na kwotę 426,1 mln zł.

Do 60 tysięcy złotych w formie bezzwrotnej premii mogą otrzymać rolnicy, którzy chcą rozwijać swoje małe gospodarstwa i złożyli wnioski w naborze na restrukturyzację.

Pomoc jest wypłacana w dwóch ratach – 80 proc. kwoty rolnik dostaje po spełnieniu warunków określonych w decyzji o przyznaniu pomocy, a pozostałe 20 proc. po poprawnej realizacji biznesplanu.

Wsparcie w całości należy przeznaczyć na działalność rolniczą lub przygotowanie do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie. Co najmniej 80 proc. kwoty musi być wydane na środki trwałe, m.in. na: zakup nowych maszyn rolniczych, urządzeń i wyposażenia oraz na budowę, przebudowę lub remont budynków służących produkcji rolniczej; nabycie gruntów rolnych lub stad podstawowych; zakładanie sadów albo plantacji roślin wieloletnich.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

Udostępnij: