fbpx

ARiMR: Niemal 2300 wniosków o wsparcie na bioasekurację

Napisał  Lip 25, 2022

Rolnicy zainteresowani wsparciem na działania związane z bioasekuracją do 22 lipca 2022 roku mogli się ubiegać się o pomoc. Według wstępnych danych przekazanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o ten rodzaj wsparcia stara się 2 285 rolników.

Wsparcie udzielane jest w formule pomocy de minimis w rolnictwie, a o dofinansowanie inwestycji bioasekuracyjnych mogli wystąpić rolnicy zajmujący się produkcją trzody chlewnej. Mogą oni otrzymać zwrot do 50 proc. kosztów poniesionych na:

- zakup mat dezynfekcyjnych;
- zakup sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych;
- zakup odzieży ochronnej i obuwia ochronnego;
- zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych;
- przebudowę lub remont pomieszczeń w celu utrzymywania świń w gospodarstwie w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach, mających oddzielne wejścia oraz niemających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne – w przypadku gospodarstw, w których utrzymuje się średniorocznie nie więcej niż 50 sztuk świń.

(rpf) kp / Źródło: ARiMR

Udostępnij: