fbpx
1/3

Zbigniew Ziobro wizytował gospodarstwo za kierownicą ciągnika pod okiem rolnika

Napisał  Lip 26, 2022

Niektórzy powiedzą, że to już było, kiedy premier Mateusz Morawiecki wizytował gospodarstwo rolne w którym stało mnóstwo nowych maszyn rolniczych, okazało się, że przywiezionych tam przez lokalnego dealera na potrzeby tejże wizytacji.

Tym razem jednak odbyło się to w inny sposób, bowiem prokurator generalny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wizytujący gospodarstwo rolne w Małopolsce w asyście wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Huberta Kaczmarczyka sprawdzał swoje umiejętności za kierownicą ciągnika rolniczego John Deere, przejechał się też w kabinie kombajnu New Holland - tym razem z operatorem.

Prezes „Solidarnej Polski” Zbigniew Ziobro, który pojawił się w gospodarstwie rolnym w towarzystwie posła Piotra Saka odbył spotkanie z mieszkańcami, podczas którego omawiał kwestie związane z bezpieczeństwem żywnościowym i energetycznym. W pewnym momence wsiadł w towarzystwie wiceministra Kaczmarczyka do ciągnika rolniczego i pod czujnym okiem rolnika podjął, jak zapewnia, pierwszy raz w życiu próbę prowadzenia tego typu pojazdu. Jego potencjał i możliwości związane z obsługą ciągnika wieceminister Kaczmarczyk podczas briefingu dla prasy ocenił jako wysokie mówiąc, że Zbigniew Ziobro „ma fach w ręku”.

Wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk podczas spotkania wypowiedział się na temat sytuacji w polskim rolnictwie, w tym szczególnie o żniwach, których tegoroczny przebieg zakłóca duży lęk przed zbyt niskimi cenami w skupie, spowodowanymi niekontrolowanym napływem taniego zboża z Ukrainy. Kaczmarczyk oskarżył opozycję, że straszy „zalaniem” krajowych silosów tanim zbożem z Ukrainy.

- Nie wolno siać tej tępej propagandy, więc tu wielki apel do Donalda Tuska, by nie zajmował się rolnictwem, bo on na rolnictwie się nie zna – powiedział podczas briefingu dla prasy Norbert Kaczmarczyk.

- Zwykle pan minister Zbigniew Ziobro prowadzi młode pokolenie po politycznych drogach, jednak wczoraj pokazał, że dobrze radzi sobie również za sterami maszyn rolniczych. Podczas wizyty w powiecie proszowickim Pan Minister pokazał, że priorytetem dla niego jest być blisko ludzi – napisał Norbert Kaczmarczyk na swoim koncie na Tweeterze.

(rpf) pp / Źródło: Solidarna Polska, Twitter / Norbert Kaczmarczyk, Zbigniew Ziobro

Udostępnij:

5 komentarzy

 • olunia
  Link do komentarza olunia sobota, 30 lipiec 2022 20:30

  trzoskzę jak PUTIN, musi się jeszcze udać na polowanie, nurkowanie, podróż batyskafem i na ujeżdżanie tygsysów !!!

 • reniu
  Link do komentarza reniu wtorek, 26 lipiec 2022 21:19

  RZADKO spotykaNy widok zeby polityk w krawacie pociskał traktorkiem i to john deere - zielona moc ;0(

 • andżela
  Link do komentarza andżela wtorek, 26 lipiec 2022 21:04

  jak to może być dobrze jak tylko gdy coś potrzebują zauważają nas rolników

 • roman
  Link do komentarza roman wtorek, 26 lipiec 2022 17:48

  no to możze jak już tak się bawią to chociaż niech usiądzie za kierownicą ursusa np.

 • farmer
  Link do komentarza farmer wtorek, 26 lipiec 2022 17:29

  kolejny rolnik amator co sobie o rolnikach przypomniał - chyba sie wybory jakies zblizaja

Skomentuj