3.3°C

Dożynki w Spale: minister o wsparciu dla rolników MRiRW

Dożynki w Spale: minister o wsparciu dla rolników

Napisał  Wrz 12, 2016

Tydzień po Święcie Dziękczynienia za plony, które odbyło się na Jasnej Górze, prezydent Andrzej Duda zaprosił rolników do Spały.

Uczestniczący w uroczystościach szef resortu rolnictwa zwrócił również uwagę na przygotowane w resorcie projekty ustaw, które służą wzmocnieniu pozycji rolnika w całym łańcuchu żywnościowym - ustawa o przewadze kontraktowej, ustawa o sprzedaży detalicznej, ustawa o znakowaniu żywności.

Nawiązując do trudnych, tegorocznych żniw minister poinformował o opracowywanym projekcie ustawy o ubezpieczeniach. Mają być one pakietowe, dofinansowanie składek ze strony rządu wyniesie 65%.
- W przyszłym roku dofinansowanie wyniesie 0,9 mld złotych, a docelowo będzie to kwota 1,6 mld złotych - podkreślił minister Krzysztof Jurgiel.

Szef resortu rolnictwa przedstawił także dalsze zamierzenia zwracając uwagę na Strategie Odpowiedzialnego Rozwoju, która ma zostać przyjęta w październiku, a która w sposób kompleksowy podchodzi do rozwoju obszarów wiejskich i poprawy życia na tych terenach.

Minister Jurgiel poinformował ponadto o trwających pracach, które dotyczą usprawnienia funkcjonowania administracji obsługującej rolnictwo. Szef resortu rolnictwa podziękował rolnikom za tegoroczne żniwa i złożył najlepsze życzenia pomyślności w roku przyszłym.

(rpif) tl
źródło: MRiRW

reklama