fbpx
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fot. Adobe Stock

Ogromny pożar zboża na pniu – dym widoczny z kilkunastu kilometrów

Napisał  Sie 01, 2022

Pożarów pól w 2022 roku jest wiele – niewątpliwie przyczynia się do tego susza, która nie ustępuje nawet mimo sporadycznie pojawiających się opadów deszczu.

Ogromny pożar obejmujący 50 hektarów zboża na pniu pojawił się 31 lipca 2022 roku w okolicy Zbąszynia (województwo wielkopolskie). W gaszenie pożaru zostało zaangażowanych aż dwadzieścia osiem zastępów strażaków oraz specjalistyczny samolot gaśniczy.

Ogień strawił łącznie około 50 hektarów zboża, paliło się również 5 hektarów przylegającego do pola lasu, a kłęby dymu widoczne z odległości nawet kilkunastu kilometrów wzbudziły niepokój wśród okolicznych mieszkańców, którzy dzwonili do służb. Dym można było zobaczyć między innymi z Nowego Tomyśla oraz Grodziska Wielkopolskiego.

- Pożar najprawdopodobniej terenów rolnych w okolicy Zbąszynia. Dym jest widoczny z wielu kilometrów. Na miejsce jadą siły i środki z powiatu nowotomyskiego, wolsztyńskiego i najprawdopodobniej z województwa lubuskiego. Mamy informację, iż dym jest widoczny z Boszkowa – informował w niedzielę 31 lipca 2022 roku na Facebooku Wolsztyn112.

(rpf) pp

Udostępnij:

Skomentuj