fbpx
1/3

Żniwa 2022: Groźne pożary na polach powiatu sochaczewskiego

Napisał  Sie 06, 2022

Trwa okres najbardziej wzmożonych prac polowych w roku, jednocześnie od tygodni mamy do czynienia z upałami i suszą, a co za tym idzie z bardzo wysokim stopniem zagrożenia pożarowego.

W powiecie sochaczewskim jednego dnia w godzinach popołudniowych doszło do dwóch pożarów związanych z pracami żniwnymi na polach. 4 sierpnia tuż przed godziną 17.00 na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie dwukrotnie zadzwonił telefon do dwóch bardzo podobnych zdarzeń dotyczących pożarów maszyn rolniczych w Młodzieszynie i Wszeliwach.

Do zdarzeń natychmiast zostały zadysponowane zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP, a także dwa zastępy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie do pierwszego z nich i po jednym zastępie z OSP w Iłowie i Brzozowie do drugiego.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia w Młodzieszynie zastano pożar prasy belującej, który udało się ugasić jednym proądem, nasepnie maszyna została sprawdzona kamerą termowizyjną, dziekie czemu można było zobaczyć i schłodzić jej rozgrzane elementy.

O wiele poważniejsza sytuacja była przy drugim ze zgłoszonych pożarów we Wszeliwach, gdzie podczas prac polowych zapalił się ciągnik pracujący z prasą belującą. Gdy na miejsce zdarzenia dotarły zastępy strażaków, maszyny były całkowicie objęte ogniem.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów gaśniczych - wody na palące się rżysko i piany ciężkiej na płonące maszyny. W trakcie akcji gaśniczej uzyskano informację, że operator maszyny podczas próby gaszenia pożaru doznał oparzeń dłoni i twarzy – informuje mł. br. T. Fijołek w Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Poparzonemu mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie został on przejęty przez zespół ratownictwa medycznego.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP Sochaczew

Udostępnij: