fbpx
1/4

Strop w oborze zawalił się przygniatając bydło. Akcja ratunkowa trwała niemal 10 godzin

Napisał  Sie 07, 2022

Około 100 sztuk bydła znajdowało się w oborze w chwili gdy zwalił się strop, przygniatając część z nich. Właściciel gospodarstwa w którym zdarzył się wypadek powiadomił natychmiast służby ratunkowe.

Zdarzenie miało miejsce 4 sierpnia około godziny 18.30 w miejscowości Szczury (województwo wielkopolskie, powiat ostrowski, gmina Ostrów Wielkopolski) kiedy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie, że w budynku inwentraskim, w którym trzymano bydło, doszło do zawalenia części żelbetowego stropu.

Właściciel obiektu poinformował przybyłe służby, że w chwili wypadku wewnątrz nie znajdowali się ludzie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ustabilizowanli uszkodzone elementy konstrukcyjne oraz ewakuowali zwierząta,. Na miejsce przybyła również Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza SGPR z JRG nr 4 w Poznaniu, która zajęła się stabilizacją obiektu i usunięciem zalegającego zboża, umożliwiając jednocześnie dotarcie do pozostałych zwierząt

W działaniach trwających blisko ponad 10 godzin udział brało 15 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z Grupą Operacyjną Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Grupą Operacyjną Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Specjalistyczną Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą SGPR z JRG nr 4 w Poznaniu – informuje kapitan Tomasz Chmielnicki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

(rpf) kp / Źródło: KPP PSP Ostrów Wielkopolski

Udostępnij: