fbpx
1/4

Słubice: Byk wpadł do rzeki

Napisał  Sie 16, 2022

W okolicach rzek bardzo często normą jest wypasanie bydła wzdłuż brzegu, niestety bywa, że zwierzęta wpadną do rzeki i nie potrafią samodzielnie wrócić do reszty stada.

Zdarzenie o którym informujemy, miało miejsce 15-go sierpnia przed południem w miejscowości Nowosiadło (województwo mazowieckie, powiat płocki, gmina Słubice).

Na miejce zdarzenia zadysponowano został zastęp strażaków, wraz z łodzią z OSP Słubice. Właściciel stada wskazał ratownikom dokładne miejsce, gdzie dojazd możliwy był jedynie uterenowionymi samochodami. Okazało się, że do wody wpadł młody byk, który zsunął się ze skarpy. W celu wyciągnięcia zmęczonego i wystraszonego bydlęcia, przy pomocy szpadli zbudowano prowizoryczny nasyp, po którym zwierzę miało się wydostać na brzeg, co nie udało się za pierwszym podejściem, które kosztowało zwierzę wiele sił. Przy drugim podejściu złagodzono nasyp, a byczek został wsparty przez pasy transportowe, dzięki którym, siłą mięśni pomogli mu ratownicy.

- Zwierzę całe i zdrowe, wróciło do reszty stada. Na tym nasze działania zostały zakończone, a zastęp wrócił do strażnicy – infiormuje jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Słuicach.

(rpf) pp / Źródło: OSP Słubice

Udostępnij: