fbpx
Niemcy: Około 2000 świń padło po awarii wentylacji w chlewni fot. Adobe Stock

Niemcy: Około 2000 świń padło po awarii wentylacji w chlewni

Napisał  Sie 16, 2022

Niemiecki portal mdr.de podał, że w miniony weekend w jednym z zakładów tuczu świń w Nordhausen w Turyngii padło około 2000 zwierząt. Informacje o zdarzeniu podała w poniedziałek 15 sierpnia 2022 roku spółka Van Asten będąca właścicielem hodowli i powiatowe biuro weterynaryjne w poniedziałek (15 sierpnia 2022 r.). Według firmy pojawiły się problemy z systemem wentylacji w chlewniach.

Skargę na policję w tej sprawie złożył już Państwowy Inspektorat Policji w Nordhausen, w związku z podejrzeniem naruszenia ustawy o dobrostanie zwierząt. Obecnie nie jest jasne, czy śmierć zwierząt jest spowodowana błędem technicznym czy ludzkim. Policja obecnie bierze pod uwagę wiele możliwości.

Spółka operacyjna deklaruje, że okaże władzom pełne wsparcie w wyjaśnieniu okoliczności śmierci około 2 tys. świń. Martwe zwierzęta zostały zabrane w celu utyliacji, a zwierzęta, które przeżyły, zostały przebadane przez weterynarzy i pozostaną pod ich obserwacją. W tuczarni, w której zdarzył się ten wypadek, trzymanych jest ponad 50 000 świń.

(rpf) pp / Źródło: mdr.de

Udostępnij: