fbpx
1/2

Jadąc pod wpływem alkoholu doprowadził do wypadku

Napisał  Sie 17, 2022

O tym, że po alkoholu nie należy wsiadać za kierownicę wie chyba każdy kierowca, jednak bywa, że ktoś wypił jedno piwo czy też lampkę wina i zastanawia się czy może prowadzić pojazd.

Takich rozterek nie miał zapewne 43-letni kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, który jadąc na „podwójnym gazie” doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym.

Zdarzenie miało miejsce 16 sierpnia 2022 roku w miejscowości Krzemień (województwo lubelskie, powiat janowski, gmina Dzwola). Kierujący samochodem osobowym uderzył w przyczepkę ciągnika, a samo uderzenie było na tyle mocne, że prowadzący traktor trafił do szpitala.

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie 43-letni sprawca wczorajszego wypadku w Krzemieniu. Mężczyzna kierując volkswagenem uderzył w przyczepkę ciągnika. Kierujący ciągnikiem trafił do szpitala. Za spowodowanie wypadku w tym stanie grozi mu nawet 5,5 roku więzienia.

- Do wypadku doszło wczoraj po godz. 20.00 w Krzemieniu na drodze krajowej K74. Kierujący volkswagenem 43-latek wyprzedzał ciąg pojazdów. Kiedy z naprzeciwka nadjechało inne auto, chciał zjechać z powrotem na swój pas. Wtedy uderzył w przyczepkę ciągnika. Wskutek wypadku kierujący ciągnikiem został zabrany do szpitala – informuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur / oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim.

Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kierowca ciągnika był trzeźwy.

43-latek odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości i zgodnie z przepisami kodeksu karnego za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu może mu grozić nawet do 5,5 roku pozbawienia wolności.

(rpf) pp / Źródło: Policja

Udostępnij: