fbpx
1/5

Bydło uwięzone pod zawalonym dachem obory

Napisał  Sie 21, 2022

Gdy na miejsce zdarzenia dotarły pierwsze zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Łążka i Osi, okazało się, że pod zawalonym zadaszeniem znajduje się bydło, które nie jest w stanie samodzielnie wydostać się z potrzasku.

Zdarzenie miało miejsce 15 sierpnia 2022 roku około godziny 15.45 w Łążku przy ulicy Polnej (województwo kujawsko-pomorskie, powiat świecki, gmina Osie), ratownicy przybyli na miejsce jako pierwsi ocenili, że potrzebne są dodatkowe środki,

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów - GLBA z OSP Łążek oraz GCBA z OSP Osie, dokonano rozpoznania po czym stwierdzono, że pod zawalonym zadaszeniem znajduje się uwięzione bydło, a siły i środki na miejscu zdarzenia są niewystarczające, dlatego poproszono o zadysponowanie na miejsce akcji ciężkiego sprzętu, powiadomienie weterynarii oraz energetyki. Na miejsce zdarzenia przybyli również przedstawiciele z Urzędu Gminy w Osiu.

- Przy użyciu dostępnego sprzętu podjęto akcję ratunkową uwalniania zwierząt. Niestety nie wszystkie krowy udało się uratować, jedna z nich zginęła – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Osiu.

(rpf) pp / Źródłó: OSP Osie

Udostępnij: