fbpx
Brazylijski eksport drobiu mocno w górę fot. Adobe Stock

Brazylijski eksport drobiu mocno w górę

Napisał  Sie 23, 2022

Prognozy brazylijskiego stowarzyszenia ABPA wskazują, że w 2022 roku Brazylia zwiększy produkcję mięsa drobiowego oraz wolumen eksportu. Szacunki mówią o wzroście tegorocznej produkcji kurczaków w Brazylii o 1 proc. w porównaniu do roku 2021 osiągając wartość 14,5 mln ton.

- Do końca tego roku Brazylijczycy przewidują eksport mięsa drobiowego na poziomie nawet 4,9 mln ton, co oznaczałoby wzrost o 6 proc. w porównaniu do wysyłek w roku 2021 – inormuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

W opinii przestawicieli ABPA (Brazylijskie Stowarzyszenie Białka Zwierzęcego), popyt na rynku międzynarodowym w dalszym ciągu będzie pozostawał pod wpływem - znanych już uczestnikom rynku drobiarskiego - kilku ważnych czynników:
- występowania grypy ptaków w istotnych regionach produkcyjno – handlowych na świecie,
- mniejszego udziału Ukrainy w globalnym handlu,
- zniesienia przez Meksyk ceł na mięso drobiu z importu,
- obiecujący wzrost popytu na drób na Filipinach czy tymczasowe obniżenie ceł na przywóz drobiu przez władze Korei Południowej.

Również 2023 rok powinien zakończyć się pozytywnie dla brazylijskiego sektora drobiarskiego, zarówno w segmencie produkcji, jak i eksportu, a produkcja mięsa drobiowego w przyszłym roku może zwiększyć się nawet o 5 proc. - Oczekiwania wobec brazylijskiego eksportu są również obiecujące, szacuje się wzrost sprzedaży zagranicznej w 2023 roku o 6 proc. do 5,2 mln ton – podsumowuje KIPDiP.

(rpf) pp / Źródło: KIPDiP

Udostępnij: