fbpx
Przy pracy w rolnictwie szczególnie należy zadbać o bezpieczeństwo nieletnich. fot. Policja

Wypadki rolnicze: Kombajn do zbioru cebuli wciągnął rękę 15-latka

Napisał  Sie 26, 2022

Praca w gospodarstwie rolnym wiąże się z dużym ryzykiem, a ryzyko rośnie gdy w pomoc zaangażowane są osoby nieletnie. Wtedy szczególnie powinniśmy zachować zwiększoną czujność i ostrożność a nieletnim rolnikom zlecać proste zadania, które nie narażają ich na zagrożenie.

Do bardzo groźnego wypadku doszło 22 sierpnia 2022 roku podczas pracy przy zbiorze cebuli na jednym z pól w gminie Księżpol (województwo lubelskie, powiat biłgorajski).

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze policji ustalili wstępnie, że 15-letni mieszkaniec gminy Tarnogród wykonywał prace związane ze zbiorem cebuli.

- W pewnym momencie ręka chłopca została wciągnięta pomiędzy wałek, a taśmę podajnikową. Nastolatek został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Lublinie. Obecnie ustalamy dokładne przyczyny wypadku oraz apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac polowych. – relacjonuje aspirant Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Podczas prac w gospodarstwie rolnym należy pamiętać, że do wypadku rolniczego czasami wystarczy chwila nieuwagi. Należy uważać podczas obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, a także podczas transportu, dojazdu czy też powrotu z pola. Największą ostrożność zachowajmy wszędzie tam gdzie człowiek znajduje się blisko elementów i zespołów roboczych maszyn i urządzeń.

(rpf) pp / Źródło: Policja

Udostępnij: