fbpx
1/3

Pożary maszyn rolniczych na terenie powiatu bielskiego

Napisał  Sie 30, 2022

Do zaprószenia ognia może dojść szczególnie w dużym upale przy pracach związanych ze zbiorem słomy czy też wykaszania.

Do kilku takich zdarzeń doszło w odstępie kilku dni w powiecie bielskim (województwo lubelskie). Był to pożar prasy belującej oraz ciągnika rolniczego wraz z kosiarką.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 20 sierpnia 2022 roku przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Ciągnik rolniczy Massey Ferguson 6290 z kosiarką do koszenia poboczy gdy na miejsce przybyli strażacy był całkowicie objętym ogniem. w pełni objęty ogniem. Strażacy  zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podając dwa prądy wody w natarciu na palące się maszyny.

Drugie zdarzenie miało miejsce również 20 sierpnia 2022 roku, do pożaru prasy belującej słomę doszło w Marylinie, strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali rozwinięty pożar prasy belującej znajdującej się na polu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu urządzenia prądem wody w natarciu.

Z kolei 22 sierpnia 2022 roku w Krzywólce (gm. Sławatycze) doszło do pożaru ładowarki teleskopowej Weidemann. Zastępy strażaków po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali palącą się w całości ładowarkę teleskopową. Wcześniej nieskuteczną próbę ugaszenia maszyny z pomocą gaśnic proszkowych podjął właściciel. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu, a następnie dokładnym przelaniu ładowarki i terenu wokół.

We wszystkich wymienionych powyżej akcjach ratunkowych brało udział po kilka zastępów straży pożarnej, a łączne straty z pożarów oszacowano na blisko 500 tysięcy złotych.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP Biała Podlaska

Udostępnij: