fbpx
1/3

Wjechał osobówką w jadący przed nim ciągnik

Napisał  Wrz 02, 2022

Zmiażdżony przód auta i obrażenia ciała to efekt wypadku, który miał miejsce 31 sierpnia 2022 roku we Włodawie (województwo lubelskie) – kierujący samochodem osobowym marki Nissan uderzył w maszynę podczepioną do ciągnika rolniczego.

Zdarzenie miało miejsce w środę 31 sierpnia 2022 roku po godzinie 21.00, chwilę później na posterunek policji Włodawy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym  w rejonie ul. Chełmskiej, w którym uczestniczył pojazd osobowy oraz ciągnik z podczepioną maszyną rolniczą.

- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mieszkaniec Włodawy kierujący ciągnikiem przed wykonaniem skrętu w ul. Waligóry zatrzymał się, by przepuścić jadący w kierunku Włodawy pojazd. W tym czasie jadący za nim kierujący nissanem micrą  nie zachował odstępu oraz ostrożności i wjechał w maszynę rolniczą – informuje podinspektor Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Znacznemu zniszczeniu w wyniku wypadku uległ samochód osobowy, a jego kierowca trafił do szpitala. Badani na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że obaj mężczyźni byli trzeźwi, a maszyna rolnicza posiadała właściwe oświetlenie i oznakowanie.

Wraz z policjantami apelujemy, aby pamiętać, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji. Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Z uwagi na szybciej zapadający zmierzch policjanci apelują o właściwe oświetlenie pojazdów oraz noszenie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym ale również w mieście. Dzięki temu kierujący pojazdami mają realne szanse zauważenia pieszego czy rowerzysty, szybkiej i właściwej reakcji, a tym samym uniknięcia zderzenia.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – informuje Policja.

(rpf) pp / Źródło: KPP Włodawa

Udostępnij: