fbpx

Ważna informacja dla producentów wyrabiających wino

Napisał  Wrz 06, 2022

Każdy producent wina, który zamierza wyrabiać wino lub moszcz winogronowy z winogron w danym roku winiarskim, zobowiązany jest złożyć do Dyrektora Generalnego KOWR Informację o zamiarze wyrobu wina, na dany rok winiarski – przypomina Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Informację o zamiarze o zamiarze wyrobu wina należy złożyć nie później niż na dwa tygodnie przed rozpoczęciem produkcji wina, lecz nie później niż do dnia 15 września danego roku winiarskiego, a ostateczny termin złożenia informacji dotyczącej wyrobu wina w roku winiarskim 2022/2023 upływa zatem w dniu 15 września 2022 r. Należy mieć też na uwadze, że termin ten nie podlega przywróceniu.

Formularz Informacji o zamiarze wyrobu wina można złożyć osobiście w kancelarii Centrali KOWR, lub w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem Platformy eRolnik KOWR lub Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP, lub wysłać poprzez publicznego operatora pocztowego na adres: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, ul. Karolkowa 30, 01-207 Warszawa.

(rpf) pp / Źródło: KOWR

Udostępnij: