fbpx
Wydrukuj tę stronę
Awaria w cukrowni w Środzie Wielkopolskiej – siedmiu pracowników trafiło do szpitala fot. Pfeifer & Langen

Awaria w cukrowni w Środzie Wielkopolskiej – siedmiu pracowników trafiło do szpitala

Napisał  Wrz 08, 2022

7 września w godzinach porannych w cukrowni Pfeifer & Langen w Środzie Wielkopolskiej doszło do rozszczelnienia instalacji z tzw. gazem saturacyjnym w skład którego wchodzi głównie dwutlenek węgla. Siedmiu pracowników trafiło na obserwację do szpitali.

 – Według informacji, które otrzymaliśmy od lekarzy nie występują zagrożenia dla życia i zdrowia naszych pracowników – mówi Roman Kubiak, prezes zarządu Pfeifer & Langen Polska.

Powodem awarii było rozszczelninie zbiornika z tzw. gazem saturacyjnym w skład którego wchodzi głównie dwutlenek węgla. Siedmiu pracowników trafiło na obserwację do szpitali. – Według informacji, które otrzymaliśmy od lekarzy nie występują zagrożenia dla życia i zdrowia naszych pracowników – mówi Roman Kubiak, prezes zarządu Pfeifer &Langen Polska.

Do pomieszczenia warsztatu, prawdopodobnie z powodu rozszczelnienia instalacji dostał się gaz saturacyjny – składający się głównie z dwutlenku węgla ale także z możliwą niewielką domieszką tlenku węgla. Gdy poranna zmiana przyszła do pracy, jeden z pracowników poczuł się źle. Załoga zareagowała zgodnie z procedurami bezpieczeństwa firmy. Osoba poszkodowana została wyprowadzona na zewnątrz, ogłoszono alarm, ewakuowano załogę oraz wezwano karetkę pogotowia oraz straż pożarną.

– W tym momencie najważniejszy jest dla nas stan zdrowia pracowników. Siedem osób trafiło na obserwację. Według informacji, które otrzymaliśmy, wszyscy czują się dobrze – powiedział prezes Roman Kubiak.

Obecnie przez cukrownię jest prowadzone postępowanie wyjaśniające we współpracy z odpowiednimi służbami.

(rpf) pp/ Źródło: Informacja prasowa Pfeifer & Langen

Udostępnij: