fbpx
Policyjne kontrole pod hasłem „Traktor” fot. KPP Hrubieszów

Policyjne kontrole pod hasłem „Traktor”

Napisał  Wrz 11, 2022

Wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Traktor” prowadzili policjanci z hrubieszowskiej komendy policji (województwo lubelskie). Akcja ma poprawić stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zmniejszyć ilość zdarzeń drogowych, przede wszystkim tych z udziałem ciągników rolniczych.

- Celem działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu hrubieszowskiego, zmniejszenie liczby wypadków drogowych, zminimalizowanie skutków tych zdarzeń w szczególności ograniczenia ofiar śmiertelnych poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu pojazdów rolniczych niesprawnych technicznie oraz eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz osób poruszające się bez uprawnień do kierowania pojazdami – informuje Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie.

Działanie takie jak akcja „Traktor” mają na celu również rozpowszechnienie w społeczeństwie informacji o prowadzonych działaniach i wytworzenie w świadomości kierujących przekonania o nieuchronności kary za kierowanie pojazdem rolniczym niesprawnym technicznie.

W okresie wzmożonych prac rolniczych na drogach przybywa ciągników rolniczych, a  kierujący tymi pojazdami często poruszają się bez wymaganych uprawnień lub będąc w stanie nietrzeźwości, a stan techniczny pojazdów często jest nieodpowiedni, a szczególnie narażone na skutki niebezpiecznych zdarzeń są dzieci, które pomagają rodzicom w pracach polowych. Na zwrócenie uwagi zasługuje także, sposób przewozu osób oraz zabezpieczenie przewożonego ładunku.

(rpf) KPP Hrubieszów

Udostępnij: