fbpx
Jazda na podwójnym gazie może zakończyć się wypadkiem, zwłaszcza gdy w organizmnie ma się 4,5 promila alkoholu. fot. OSP Parysów / Facebook

60-letni traktorzysta wylądował w rowie – miał w organizmie 4,5 promila alkoholu

Napisał  Wrz 13, 2022

Zawartość alkoholu w organizmie 60-latka przyprawia o zawroty głowy i stawia mężczyznę w gronie niechlubnych „rekordzistów” jazdy na na tzw. podwójnym gazie.

Na profilu społecznościowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Parysowie druhowie wstawili zdjęcie ciągnika, który stoi z oponami wkopanymi w rowie, informując, że 10 września 2022 roku zostali wezwani do zdarzenia, które miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 805 w Parysowie (województwo mazowieckie, powiat garwoliński, woj. Mazowieckie, gmina Parysów). Na miejscu zdarzenia pojawili się również strażacy z JRG w Garwolinie, karetka pogotowia ratunkowego i  policja.

- Funkcjonariusze ustalili, że 60-letni mężczyzna, kierując ciągnikiem rolniczym, wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania, a badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 4,5 promila alkoholu – relacjonowała mł. asp. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie dla portalu eGarwolin.pl, który ustalił, że mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie przeprowadzone badania poza upojeniem alkoholem, nie wykazały poważnych obrażeń.

Naukowcy szacują, że śmiertelmne stężenie alkoholu we krwi to 5 promili, więc 60-latek przyjął niemal zabójczą dawkę, co nie powstrzymało go jednak od zasiądnięcia za kierownicą ciągnika rolniczego. 

(rpf) pp / Źródło: eGarwolin.pl, OSP Parysów

Udostępnij: