fbpx
1/3

Ukradli niemal dwie tony ziemniaków z pola

Napisał  Wrz 16, 2022

Mieszkańcy z Sadlinek podczas spotkania środowiskowego z dzielnicowym tamtejszego posterunku policji, przekazali informację o kradzieży ziemniaków z działki rolnej w miejscowości Glina (województwo pomorskie, powiat kwidzyński, gmina Sadlinki).

Z informacji przekazanych przez mieszkańców wynikało, że dwóch mężczyzn prawdopodobnie z sąsiedniego powiatu jeździ po okolicznych polach i kradnie płody rolne, a 46-letni mieszkaniec gminy Sadlinki stracił w ten sposób bardzo dużą ilości ziemniaków. Od tego mężczyzny przyjęto zawiadomienie, z którego wynikało, że w okresie od 5 do 11 września z jego pola uprawnego skradziono około 1700 kg ziemniaków o wartości 5 tys. złotych. W trakcie spotkania dzielnicowy ustalił również jakim samochodem poruszają się sprawcy kradzieży, jak się okazało byli to mieszkańcy gminy Grudziądz.

13 września 2022 roku policjanci z Posterunku Policji w Sadlinkach zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn w wieku 63 i 35 lat, którzy przyznali się do przestępstwa kradzieży i oznajmili, że skradzione płody rolne sprzedawali na lokalnej giełdzie.  Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(rpf) kp / Źródło: KMP Sadlinki

Udostępnij: