fbpx
Przepisy dotyczące biopaliw pozostają bez zmian fot. Adobe Stock

Przepisy dotyczące biopaliw pozostają bez zmian

Napisał  Wrz 16, 2022

Projekt ustawy zmieniającej przepisy dotyczące biopaliw nie będzie procedowany. W mocy pozostaną dotychczas obowiązujące przepisy – poinformował szef resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Prace w sejmie nad przyjętym przez Radę Ministrów projektem ustawy nie będą obecnie kontynuowane w związku z rezygnacją z nowelizacji przepisów w zakresie biopaliw i biokomponentów.

Jak podkreśla minister Kowalczyk, decyzja została podyktowana opiniami wyrażanami przez środowiska rolnicze, które bardzo mocno zabiegały o to, żeby nie następowała proponowana redukcja maksymalnej zawartości biokomponentu w paliwie do 60 czy nawet 75 proc.

- Po wielu spotkaniach z przedstawicielami przemysłu paliwowego i środowisk rolniczych resort podjął decyzję o pozostawieniu zawartości biokomponentu w paliwie na dotychczasowym poziomie – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jest to dobra informacja dla producentów rzepaku obawiających się niekorzystnego wpływu nowelizacji ustawy na ceny rzepaku, którzy nie będą już mieli powodów do takich obaw.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (Dz. U. 2006 nr 169 poz. 1199).

(rpf) kp / Źródło: MRiRW

Udostępnij: