fbpx
Ceny prądu: Gospodarstwa rolne z większym limitem bez podwyżki fot. Adobe Stock

Ceny prądu: Gospodarstwa rolne z większym limitem bez podwyżki

Napisał  Wrz 16, 2022

Premier Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej konferencji prasowej poinformował o  założeniach tzw. „Tarczy solidarnościowej”, mającej chronić obywateli Polski przez szalejącymi cenami energii.

Z informacji przekazanych przez szefa rządu wynika, że każde gospodarstwo domowe w Polsce może liczyć na zamrożenie na tegorocznym poziomie cenowym zużycia energii wynoszącego do 2000 kWh, a w przypadku gospodarstw domowych gdzie mieszkają osoby niepełnosprawne, rodzin składających się z co najmniej trójki dzieci oraz gospodarstw rolniczych limit ten został podwyższony do 2600 kWh.

Premier Mateusz Morawiecki argumentował podwyższenie limitu dla gospodarstw domowych z osobami niepełnosprawni faktem, że zużycie prądu w tych domach często zużycie jest większe. Prezes Rady Ministrów Zaznaczył też, że podobnie jest w przypadku rodzin mających trójkę lub więcej dzieci. W obu opisanych powyżej przypadkach oraz dla gospodarstw rolniczych będzie to limit w wysokości 2600 kWh rocznie.

Nawet z tym podwyższonym limitem ta pomoc dla gospodarstw rolnych jest bardzo symboliczna, bowiem 2600 kWh to roczne zużycie bardzo oszczędnie prowadzonego 3-osobowego gospodarstwa domowego. W naszej ocenie odczuwalnym dla rolników limitem byłoby np. 10 tys. kWh rocznie. 

(rpf) pp

Udostępnij: