fbpx
Pijany traktorzysta jechał zygzakiem i śpiewał fot. KPP Krasnystaw

Pijany traktorzysta jechał zygzakiem i śpiewał

Napisał  Wrz 17, 2022

To kolejny „szeryf”, który będąc pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę pojazdu – w tym przypadku ciągnika rolniczego, za nic mając bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego i tak naprawdę wszystkich, którzy pojawią się na jego drodze...

To rolnik z powiatu krasnostawskiego, który jechał zygzakiem i śpiewał, gdy jeden z jadących tą samą drogą kierowców zauważył drogowe „wyczyny” kierowcy ciągnika i powiadomił policjantów.

15 września 2022 roku tuż przed godziną 19:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie wpłunęło zgłoszenie, że po drodze publicznej w miejscowości Bończa jedzie pijany traktorzysta, który nie trzyma toru jazdy i co chwilę wjeżdża na pobocze. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę na jednej z posesji.

Zanim na miejsu pojawili się policjanci i doszło do zatrzymania, zgłaszający nagrał fragment jazdy pijanego traktorzysty. Na nagraniu widać, że kierujący ciągnikiem nie panujew pełni nad pojazdem i jak niewiele brakowało, aby doszło do wypadku (film do obejrzenia pod artykułem).

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie 45-latka – mieszkańca gminy Kraśniczyn, wykazało badanie alkomatem. W wyniku przeprowadzonej kontroli okazało się też, że miał już wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych po tym, jak w styczniu br. jechał osobowym Audi w stanie nietrzeźwości - miał wtedy ponad 2,5 promila. Zakaz prowadzenia pojazdów uprawomocnił się pod koniec czerwca bieżącego roku.

- Teraz 45 – latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz jazdę pomimo orzeczonego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje aspirant Jolanta Babicz z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Przypominamy, jakie są konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości:
- zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15,
- świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł.
- Zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rpf) pp / Źródło: KPP Krasnystaw

Udostępnij: