fbpx
1/7

Spłonął dach kurnika na fermie drobiu

Napisał  Wrz 21, 2022

Ogień, który pojawi się w niepożądanym miejscu, potrafi bardzo szybko przerodzić się w pożar o dużym zasięgu. Taka sytuacja miała miejsce na jednej z ferm drobiu zlokalizowanej w powiecie mogileńskim (województwo kujawsko-pomorskie, powiat mogileński, gmina Strzelno).

Zdarzenie miało miejsce 20 września 2022 roku tuż po godzinie 10:00, wtedy też do dyżurnego SKKP Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kurnika na fermie drobiu w miejscowości Młyny.

Gdy na strażacy przybyli na miejsce, zastali mocno już rozwinięty pożar murowanego kurnika na terenie fermy drobiu. Całkowicie objęty ogniem był kurnik, a płomienie wydobywały się z płonącego dachu. Istniało ryzyko przeniesienia ognia na sąsiednie kurniki rozmieszczone co sześć metrów, dlatego działania zastępów polegały na podaniu prądów wody w natarciu na miejsce pożaru, jak i w obronie sąsiedniego kurnika.

Na szczęście podczas rozpoznania okazało się, że kurnik jest pusty. W trakcie działań gaśniczych dach palącego się obiektu uległ zawaleniu.

- Strażacy prowadzący działania gaśnicze zbudowali stanowiska gaśnicze na drabinach w celu skuteczniejszego podawania prądów wody w miejsca występowania ognia. Wodę do celów gaśniczych pozyskano ze zbiornika ppoż. zlokalizowanego na terenie fermy.

W akcji gaszenia pożaru udział wzięło 41 strażaków – informują druhowie z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie na swoim profilu społecznościowym.

W akcji ratunkowej na fermie drobiu brały udział jednostki z KP PSP w Mogilnie oraz z okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strzelna, Jezior Wielkich, Ostrowa, Kwieciszewa i Gębic, a ostatnie zastępy wróciły do jednostek po około sześciu godzinach.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP Mogilno

Udostępnij: