fbpx
Jak godnie pożegnać domowego pupila? Pamiętaj o Mnie fot. materiały promocyjne

Jak godnie pożegnać domowego pupila? Pamiętaj o Mnie

Napisał  Wrz 28, 2022

Bycie opiekunem dla czworonożnego lub futrzastego przyjaciela daje naprawdę wiele radości. Niestety, przychodzi taki czas, że trzeba się pożegnać ze zwierzęciem. Oczywiście na ten moment nikt z nas nie jest przygotowany. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że można godnie pożegnać swojego domowego pupila. W jaki sposób? Zachęcamy do lektury. / materiał promocyjny

Zwierzęcy przyjaciel

Psy, koty, króliki, a nawet gryzonie bardzo często nazywane są zwierzęcymi przyjaciółmi. Można z nimi spędzać świetnie czas, dają dużo radości, ciepłych uczuć i bliskości. Dla wielu osób są także wsparciem w trudnych chwilach.

Niestety, czas odejścia ukochanego pupila bywa jednym z cięższych momentów, porównywanym często do odejścia członka najbliższej rodziny. Choć medycyna stale się rozwija i można skutecznie leczyć choroby zwierząt, nie zawsze jest to możliwe. Śmierć psa lub kota związana jest również z wiekiem zwierzęcia, na co niestety nie ma się wpływu. 

Pożegnanie pupila – godny pochówek 

Nie ma jednego, konkretnego rytuału, który określałby w jaki sposób należy pożegnać się z pupilem. Warto jednak pamiętać, że polskie prawo zabrania indywidualnego pochówku zwierząt. Nie można zatem samodzielnie wyznaczać miejsca, w którym zwierzę spocznie. Popularnym, jednak już rzadziej wybieranym rozwiązaniem jest utylizacja zwłok.

Coraz większa liczba opiekunów psów, kotów, królików, a nawet gryzoni decyduje się natomiast na skorzystanie z usług kremacji zwierząt. Dzięki temu mogą zapewnić czworonogowi lub futrzakowi godny pochówek.

Kremację można podzielić na zbiorową oraz indywidualną. W przypadku kremacji zbiorowej nie da się odzyskać prochów ukochanego psa lub kota. Natomiast proces kremacji indywidualnej pozwala na spopielenie zwłok jednego zwierzęcia. Takie rozwiązanie daje opiekunom możliwość pożegnania zwierzęcego przyjaciela w sposób prywatny i indywidualny.

Kremacja zwierząt 

Chcąc skorzystać z polecanych usług kremacyjnych, warto zdecydować się na ofertę Pamiętaj O Mnie. Pracownicy wytłumaczą, w jaki sposób przebiegać będzie proces kremacji, a także wesprą dobrym słowem. Firma świadczy również usługi transportowania zwłok na terenie Poznania i najbliższych okolic tego miasta. 

Pamiętaj O Mnie zajmuje się kremacją zarówno indywidualną, jak i zbiorową, w zależności od potrzeb. Decydując się na usługi kremacji indywidualnej, klienci mogą zakupić także kryształy pamięci lub też ozdobne i pamiątkowe urny, które umożliwią im godny pochówek domowego pupila.

Ostatnie pożegnanie z kotem lub psem nie należy do najłatwiejszych, niezależnie od tego, czy zwierzę zmagało się z chorobą i odeszło za wcześnie, czy też dożyło sędziwych lat. Warto jednak wiedzieć, że można zdecydować się na godny pochówek, nie trzeba zgadzać się na utylizację.

Coraz popularniejsza staje się indywidualna kremacja zwierząt domowych. Dzięki niej możliwe jest odzyskanie prochów pupila, które następnie można pochować. Szukając sprawdzonych usług kremacji zwierząt, warto skorzystać z oferty Pamiętaj O Mnie. Przedsiębiorstwo działa na rynku od wielu lat i zajmuje się świadczeniem usług kremacji zbiorowej oraz indywidualnej.

Dodatkowo, w asortymencie firmy można znaleźć nowoczesne i eleganckie urny oraz kryształy pamięci, dzięki którym wspomnienie o domowym pupilu pozostanie zawsze żywe.

(rzw) materiał promocyjny 

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!