fbpx
Śmiertelna ofiara ataku byków na gospodarzy fot. KP PSP Ostrzeszów

Śmiertelna ofiara ataku byków na gospodarzy

Napisał  Wrz 29, 2022

Praca w gospodarstwie rolnym niesie ze sobą wiele zagrożeń, również dla osób zajmujących się hodowlą zwierząt, zwłaszcza tych największych jakimi są byki, wypadki przy pracy w rolnictwie zdarzają się również w gospodarstwach hodowlanych.

Zgłoszenie o agresywnych bykach, które poturbowały właściciela gospodarstwa w miejscowości Kaliszkowice Kaliskie (województwo wielkopolskie, powiat ostrzeszowski, gmina Mikstat) wpłynęło 29 września tuż przed godziną siódmą rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia zastali patrol policji udzielający pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie oraz próbujący wraz z innymi osobami zagonić zwierzęta do budynków gospodarczych. Druhowie oddzielili osobę poszkodowaną od biegających po posesji byków wozem strażackim oraz radiowozem policyjnym, aby ratownicy i osoba poszkodowana byli bezpieczni.

- Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu poszkodowanej do czasu przyjazdu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy medyczni kontynuowali RKO, a strażacy wspomagali ich działania. W tym samym czasie część strażaków wraz z innymi osobami, zagonili zwierzęta do obiektów – informuje Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie.

W trakcie działań ratowniczych okazało się że poszkodowana przez byki została również kobieta której również udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i przekazano ZRM. Niestety ten wypadek rolniczy ma tragiczny finał, bowiem życia mężczyzny nie udało się uratować, natomiast poszkodowaną kobietę zabrano do szpitala.

W działaniach brały udział dwa zastępy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie, dwa zastępy OSP z Kaliszkowic Kaliskich i Mikstatu, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

(rpf) kp / Źródło: KP PSP Ostrzeszów

Udostępnij: