fbpx
Pijany prowadził kombajn po drodze publicznej fot. KPP Krasnystaw

Pijany prowadził kombajn po drodze publicznej

Napisał  Paź 24, 2022

Do zatrzymania przez Policję nietrzeźwego kierowcy kombajnu rolniczego doszło 18 października 2022 roku na terenie gminy Izbica (województwo lubelskie, powiat krasnostawski).

O poruszającym się drogą publiczną na „podwójnym gazie” kierowcy kombajnu rolniczego policjanci z Krasnegostawu dowiedzieli się dzięki anonimowemu zgłoszeniu od osoby, która widziała kombajn nie trzymający toru jazdy.

Funkcjonariusze, którzy udali się natychmiast we wskazane miejsce, znaleźli opisywany kombajn i zatrzymali kierowcę. W trakcie kontroli drogowej, po zbadaniu alkomatem okazało się, że 51- letni mieszkaniec tej gminy ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

- Teraz nieodpowiedzialny kierowca będzie tłumaczył się przed Sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa – informuje aspirant Jolanta Babicz z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Wraz z policjantami apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze!

- Zawsze reagujmy, kiedy widzimy na drodze kierowców, którzy mogą znajdować się pod działaniem alkoholu i łamią przepisy. Pamiętajmy, że takie osoby stanowią realne zagrożenie nie tylko dla ich samych, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego – wyjaśniają policjanci.

(rpf) kp / Źródło: KPP Krasnystaw

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!