fbpx
1/6

39-latek z zarzutem znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad bydłem

Napisał  Paź 26, 2022

Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie (województwo lubelskie, powiat parczewski), że na terenie jednej z posesji w gminie Parczew znajduje się gospodarstwo rolne z bydłem, których stan wskazuje na duże zaniedbanie ze strony ich właściciela.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz pracownikami Urzędu Gminy potwierdzili zgłoszenie, a w trakcie prowadzonych czynności na terenie posesji ujawnionych zostało łącznie 14 sztuk padłego bydła oraz 43 sztuki żywych zwierząt.

Padłe krowy znajdowały się w budynkach gospodarczych oraz na pobliskim pastwisku. Zwierzęta znajdujące się w gospodarstwie były wychudzone a ich stan wskazywał na zaniedbania w dłuższym okresie czasu.  Zwierzęta pozbawione były dostępu do wody oraz pożywienia potrzebnego do zapewnienia ich egzystencji.

Technicy pracujący na miejscu przez kilka godzin wykonywali czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora. Podczas działań służby nie zastały gospodarza na terenie domu i podwórza. Żywe bydło przekazano pod opiekę pracowników Urzędu Gminy w Parczewie.

- Z powyższych ustaleń sporządzona została dokumentacja procesowa w kierunku art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt, który mówi, o tym, że kto zabija, uśmierca lub znęca się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 5 – informuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie, dodając, że 39-letni właściciel gospodarstwa został zatrzymany przez policję.

Pamiętaj!
Jeśli jesteś świadkiem przestępstwa lub wykroczenia przeciwko zwierzętom albo środowisku naturalnemu zadzwoń na numer alarmowy 112 lub skorzystaj z zakładki „Zielona strefa” na naszej stronie internetowej i poinformuj o zaistniałym zdarzeniu drogą mailową. Pamiętajmy, że zwierzę to nie rzecz - to istota żyjąca, tak samo cierpi i odczuwa ból! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

(rpf) kp / Źródło: KPP Parczew

Udostępnij: