7.6°C

Policja odzyskała maszyny rolnicze skradzione zagranicą CBŚP

Policja odzyskała maszyny rolnicze skradzione zagranicą

Napisał  Wrz 18, 2016

Dwa ciągniki rolnicze, cysterna i samobieżna ładowarka, zostały zabezpieczone przez policjantów poznańskiego CBŚP na jednej z posesji w powiecie gostyńskim. Zabezpieczone maszyny zostały skradzione w Szwecji i Niemczech.

Zatrzymano 43-letniego przedsiębiorcę, któremu zostały przedstawione zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości. Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia finkcjonariuszy doprowadziły ich do wizyty na jednej z posesji w powiecie gostyńskim gdzie zastali skradzione w Niemczech i Szwecji maszyny rolnicze, samobieżną ładowarkę i cysternę, warte co najmniej milion złotych.

Okazało się, że cysternę skradziono w czerwcu w Niemczech, a ciągniki sierpniu w Szwecji. Nadal trwają ustalenia skąd została skradziona ładowarka.

Policjanci zatrzymali właściciela posesji 43 - letniego Krzysztofa Sz., który w Prokuraturze Rejonowej Poznań Nowe Miasto usłyszał zarzuty paserstwa do mienia znacznej wartości. Trwają ustelenia funkcjonariuszy CBŚP, jaką rolę pełnił przedsiębiorca w przestępczym procederze i inne osoby z nim powiązane. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(rpf) pp
źródło: CBSP/jk

reklama reklama