fbpx
Uwaga na kradzieże bydła! fot. Paweł Pąk

Uwaga na kradzieże bydła!

Napisał  Lis 12, 2022

Do kradzieży bydła z pastwisk dochodzi w ostatnim czasie coraz częściej na terenie powiatu oleśnickiego (województwo opolskie). Miejscowa policja apeluje o zwiększenie czujności i nadzoru na pastwiskach i łąkach w szczególności w porach nocnych.

Na pastwiskach cały można jeszcze zobaczyć konie i krowy. W związku z sygnałami o kradzieżach oleśnicka policja tym apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na zwierzęta pozostawiane na łąkach i pastwiskach. Funkcjonariusze zaznaczają, że w takich przypadkach wręcz nieoceniona jest sąsiedzka czujność i wzajemna pomoc.

Ważne jest też, aby szczególnie w okresie jesienno-zimowym zadbać by pomieszczenia dla zwierząt były należycie zabezpieczone przed dostępem osób niepożądanych.

- Prosimy również o informowanie policji o wszelkich dostrzeżonych niepokojących sygnałach w takich sprawach. Jak pokazują przytoczone przykłady bydło pozostawione nocą bez dozoru i opieki może się stać łatwym łupem dla złodziei. W przypadku stwierdzenia kradzieży należy w możliwie najkrótszym czasie o zdarzeniu powiadomić policję. Szybki sygnał może być kluczowy dla zatrzymania sprawców przestępstwa – informuje Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy.

(rpf) pp / Źródło: KPP w Oleśnicy

Udostępnij: