fbpx
1/3

Śmiertelny wypadek: Zderzenie kombajnu z osobówką

Napisał  Lis 13, 2022

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło kwadrans przed północą 10 listopada 2022 roku na drodze między miejscowością Panienka a Chwałkowem Kościelnym (województwo wielkopolskie, powiat jarociński, gmina Jarocin).

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący samochodem marki Opel Vectra 39-letni obywatel Gruzji zamieszkujący na terenie powiatu średzkiego, jechał w kierunku miejscowości Panienka. W pewnej chwili zjechał na przeciwległy pas drogi doprowadzając  do zderzenia się jadącym z przeciwnego kierunku kombajnem marki Case. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń śmierć poniósł kierowca Opla.

Okazało się, że kierowca samochodu posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie alkomatem wykazało, że 49-letni kierowca kombajnu, mieszkaniec powiatu śremskiego, był trzeźwy. Policjanci z Jarocina, pod nadzorem prokuratury, będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Na miejsce zdarzenia przyjechał inny, 31-letni mężczyzna – mieszkaniec gminy Jarocin. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów.

(rpf) pp / Źródło: KPP Jarocin

Udostępnij: