fbpx
Dwie rakiety uderzyły w gospodarstwo rolne na terytorium Polski – są ofiary śmiertelne fot. youtube/ zaq qaz

Dwie rakiety uderzyły w gospodarstwo rolne na terytorium Polski – są ofiary śmiertelne

Napisał  Lis 15, 2022

Trwa dochodzenie mające wyjaśnić wydarzenia, które miały miejsce dziś po południu w miejscowości Przewodów położonej zaledwie kilka kilometrów od ukraińskiej granicy.

Z informacji przekazywanych przez media światowe i krajowe, a także z relacji świadków wynika, że prawdopodobnie dwie rakiety uderzyły tuż po godzinie 15.30 w silos zbożowy w jednym z gospodarstw rolnych zlokalizowanych w miejscowości Przewodów (województwo lubelskie, powiat hrubieszowski).

Niestety są śmiertelne ofiary tego zdarzenia, to dwóch pracowników zatrudnionych w zniszczonym gospodarstwie. Na zdjęciach zrobionych na miejscu widać przewrócony ciągnik rolniczy oraz przyczepę, a obok wielki lej po wybuchu. Okoliczni mieszkańcy mówią o dwóch potężnych eksplozajch - jedna po drugiej. 

O tym, że to prawdopodobnie dwie rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski zabijając dwie osoby poinformował wysoki rangą urzędnik wywiadu USA poinformowała agencja Asocciated Press.

Dziś zwołano też pilnie posiedzenie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, a o godzinie 21.00 rozpoczęło się specjalne posiedzenie rządu.

Na miejscu zdarzenia trwają prace dochodzeniowe. Rzecznik rządu poinformował o wdrożeniu podniesionego alertu dla polskiej armii. Polska jako kraj NATO konsultuje teraz z sojusznikami z Paktu czy sytuacja ta wymaga zastosowania artykułu czwartego Paktu Północno-Atlantyckiego, czyli „Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich”.

Trwa też oczekiwanie na oficjalną informację o tym, co się wydarzyło dziś w Przewodowie.

(rpf) pp / Źródło: AP

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!