fbpx

Ukradł nawóz z przyczepy stojącej na polu

Napisał  Lis 17, 2022

Nawozy rolnicze od zeszłego roku podrożały na niespotykaną wcześniej skalę, ich wysoka cena, a nawet czasowe problemy z dostępnością spędzają sen z powiek wielu gospodarzom. Okazuje się, że worki z nawozem, z których każdy ma wartość powyżej 200 zł, mogą stać się łatwym łupem dla złodziei.

14 listopada 2022 roku na Posterunek Policji w Dołhobyczowie zgłosił się 63-letni mieszkaniec gminy Mircze, ze zgłoszeniem o kradzieży z jego pola 7 worków nawozu rolniczego, po 50 kilogramów każdy. Nawóz znajdował się na przyczepie stojącej na polu. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony wycenił na blisko 1500 złotych.

Sprawą zajęli się mundurowi z Posterunku Policji w Dołhobyczowie namierzyli mężczyznę, 30-letniego mieszkańca tej samej gminy, który okazał się sprawcą przestępstwa. Przeszukano jego pomieszczenia gospodarcze, gdzie funkcjonariusze odnaleźli skradzione mienie, które w całości zostało już zwrócone właścicielowi.

- 30 latek usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności- informuje aspirant sztabowy Jarosław Karkuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

(rpf) pp / Źródło: KPP Hrubieszów

Udostępnij: