fbpx

Super Visor

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia 2022 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych.

Hodowla bydła w naszym kraju mimo wahań gospodarczych niezmiennie ma się bardzo dobrze. Jest to spowodowane przede wszystkim dużym popytem, a także dobrym przygotowaniem zdecydowanej większości gospodarstw rolniczych do profesjonalnej hodowli bydła. Nie dziwi więc duże zainteresowanie tematem dotyczącym ras mięsnych bydła. Która najlepsza w Polsce? Chcąc rozwikłać taką zagadkę, najlepiej jest przyjrzeć się rasom bydła najbardziej opłacalnym pod względem hodowli.

Do dnia 15 listopada 2022r. Trwa nabór Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej dla rolników, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku, ze szkodami spowodowanymi niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi w ich gospodarstwach rolnych.

Doskonałe drugie półrocze dla drobiarstwa mimo presji kosztowej i wielu wyzwań operacyjnych – to prognozy Rabobanku, czym są podyktowane?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od 11 lipca do 22 sierpnia 2022 roku wypłaciła rolnikom ponad 1,89 mld złotych.

Rolnicy sygnalizują, że za Świadectwa Zdrowia Świń muszą teraz zapłacić o wiele więcej niż do dotychczas. W czasie kiedy w Polsce od hodowli trzody chlewnej odchodzi codziennie nawet kilkadziesiąt gospodarstw, trudno jest zrozumieć, że rząd pozwala na tak drastyczną podwyżkę, która może skalę problemu powiększyć.

Podstawowy termin na ubieganie się o przyznanie płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok mija 31 maja br. Ponad 1 mln rolników przekazało dotychczas wnioski do Agencji. Dokumenty od 2022 roku można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 7 lutego 2022 roku tuż przed godziną 10:00 przy drodze żwirowej łączącej miejscowości Zubacze i Wólka Nurzecka (województwo podlaskie, powiat siemiatycki, gmina Nurzec Stacja).