fbpx

Redakcja - Uprawa

Nawozy wapniowe dzieli się na dwa podstawowe rodzaje, a wyróżnikiem jest forma wapnia, w której występuje w nawozie.  Do pierwszego rodzaju zaliczane są nawozy wapniowe, w których wapno występuje w formie tlenkowej (CaO), a do drugiego- z wapnem w formie węglanowej (CaCO3). Jeżeli nawóz wapniowy, niezależnie do formy wapnia, zawiera dodatkowo magnez, wówczas mówimy o nawozach wapniowo-magnezowych. Warto pamiętać o tym, że ilość wapna w nawozie niezależnie od pierwotnej formy powinna być podawana w przeliczeniu na tlenek wapnia (CaO). / materiał promocyjny

Kukurydza jest rośliną, która wybierana jest przez wielu rolników. Jednak, by zaspokoić zapotrzebowanie na paszę, kiszonka z kukurydzy wytwarzana jest głównie przez gospodarstwa hodujące bydło mleczne. Powinniśmy w odpowiedni sposób rozplanować czas zbierania kukurydzy na kiszonkę, co przełoży się na najlepsze rezultaty. Zatem, kiedy zbierać kukurydzę na kiszonkę?

> Nieużytki stanowią dużą część terenów rolniczych, jednak ich przekształcenie wymaga usunięcia krzewów, zadrzewienia oraz grubych pni i konarów.

> Dużym wyzwaniem jest zadbanie o odpowiednie stosunki wodne na ugorze. Poza samą melioracją warto zwiększyć funkcjonalność rowów odprowadzających nadmiar wody.

> Chwasty można usunąć metodą chemiczną - z użyciem herbicydów lub mechanicznie, poprzez zabieg z użyciem brony wirnikowej. Dużą skutecznością charakteryzują się także metody z użyciem mulczowania oraz frezowania gleby.

Przygotowanie gleby pod uprawę warzyw to jeden z najważniejszych kroków do osiągnięcia satysfakcjonujących plonów. Lekceważąc ten proces, trzeba liczyć się z mało zadowalającymi efektami upraw. Informację o tym, jak przygotować ziemię pod warzywa szybko i skutecznie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Ogród to piękne miejsce. Trzeba jednak o nie dbać z należytą starannością, inaczej nie będziemy mieli z niego pożytku. Niestety, w przypadku większych powierzchni to dość czasochłonne zajęcie. Metody tradycyjnego podlewania wymagają zarówno pracy, jak i sporej ilości zasobów... a wodę trzeba przecież oszczędzać. Automatyczny system nawadniający może sprawę ułatwić. A jak z niego korzystać najlepiej? O tym poniżej. / artykuł promocyjny

Osoby uprawiające zboże doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jakie spustoszenie w plonach sieją różnego rodzaju szkodniki i choroby grzybowe. Dzieje się tak, ponieważ choroba obniża powierzchnię asymilacyjną kłosów i liści, czego skutkiem jest nie tylko mniejsza ilość ziaren w kłosach, ale także stają się one bardziej zdrobnione.

Posiadając pole, pewnie nie jeden raz mogłeś zauważyć szkody, jakie wyrządziła na nim dzika zwierzyna bezczelnie wchodząca na twój teren. Populacja saren w Polsce coraz bardziej się powiększa, przez co istnieją coraz większe szanse na to, że będą one uciekały z lasów, nawet na długie dystanse, w poszukiwaniu pożywienia.

Obecność cebuli w kuchni bierzemy dziś za pewnik i trudno się temu dziwić - jest to warzywo, które od setek lat uprawiane jest niemal na całym świecie i stanowi absolutną podstawę wielu przepisów kulinarnych. Jej charakterystyczna ostrość i aromat dodaje wielu daniom wyjątkowego smaku. Ponadto cebula jest wykorzystywana na wiele różnych sposobów m.in. ze względu na swoje prozdrowotne właściwości.

Rzuć na to okiem!