fbpx

Młody rolnik - aktualności - Okiem Rolnika

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformował o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych – teraz dodatkowo zwiększony został limit tej formy pomocy.
Wraz ze wszechobecnym rozwojem, rónież w kwestii rolnictwa również pojawiło się sporo zmian i nowości. W związku z tym praca w gospodarstwie rolnym jest o wiele mniej skomplikowana za sprawą specjalistycznych maszyn, urządzeń i pojazdów. Jednak niezbędne jest, aby ktoś te maszyny w odpowiedni sposób obsługiwał, czy też po prostu posiadał wiedzę na ich temat np. w zakresie sprzedaży.
Jeśli masz mniej niż 40 lat, posiadasz zawodowe kwalifikacje rolnicze lub planujesz je nabyć, a do tego posiadasz od co najmniej dwóch lat nie mniej niż hektar ziemi – możesz wystąpić do ARiMR z wnioskiem o premię w wysokości 150 tysięcy złotych.
Podczas prac w gospodarstwie rolnym czyha wiele zagrożeń, praca z ciężkimi maszynami to bardzo odpowiedzialne i wymagające dużej czujności zadanie. Niestety nie zawsze udaje się zakończyć dzień w pracy na roli bez szwanku.
Ta formalność dotyczy rolników, którzy w 2021 roku złożyli wnioski o Premie dla młodych rolników i Restrukturyzację małych gospodarstw. Rolnicy korzystający z tych form wsparcia w 2021 roku powinni sprawdzić, czy muszą dostarczyć do ARiMR tzw. decyzję środowiskową.
Resort rolnictwa wypowiedział się na temat proponowanych przez izby rolnicze zmian w zasadach przetargów ograniczonych na dzierżawę gruntów rolnych organizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zmiany miałyby na celu stworzenie mechanizmu preferencji dla młodych rolników posiadających zaświadczenie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości wydłużenia umowy dzierżawy powyżej 3 lat.
ARiMR wkrótce uruchomi nabór wniosków na „Premie dla młodych rolników”. Pomoc ta jest związana z rozpoczynaniem prowadzenia działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym. Kto może skorzystać z tej formy wsparcia i na jakich zasadach?
Znane są już terminy składania wniosków o wsparcie do programu „Premie dla młodych rolników”. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że tegoroczny nabór rozpocznie się 31 marca i potrwa do 29 maja.
ARiMR wkrótce uruchomi nabór wniosków na „Premie dla młodych rolników”. Pomoc ta jest związana z rozpoczynaniem prowadzenia działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym. Kto może skorzystać z tej formy wsparcia i na jakich zasadach?
Dopuszczalny czas prowadzenia gospodarstwa rolnego przed złożeniem wniosku o udzielenie kredytu z pomocą ARiMR w formie częściowej spłaty kapitału został wydłużony z 12 do 24 miesięcy.

Rzuć na to okiem!