Do tej pory pomoc była przyznawana tylko w przypadku uszkodzeń spowodowanych procesem chorobotwórczym. Tegoroczny nabór wniosków odbędzie się na nowych, korzystniejszych warunkach.
Tegoroczny nabór wniosków na dofinansowanie bioasekuracji zakończył się 27 sierpnia. Resort rolnictwa analizuje możliwość ponownego uruchomienia naboru i informuje, że aktualnie rolnicy mogą składać wnioski o dofinansowanie bioasekuracji w ramach poddziałania 5.1.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji podsumowała tegoroczny nabór wniosków na Modernizację Gospodarstw Rolnych. Ze wstępnych danych wynika, że rolnicy złożyli około 6 tys. wniosków na łączną kwotę 1,145 mld zł. 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o nowym naborze wniosków o przyznanie pomocy na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.
O wsparcie finansowe z PROW 2014-2020 w ramach modernizacji gospodarstw można się ubiegać jeszcze tylko do 20 września 2021 roku. Wnioski przyjmowane są we wszystkich pięciu obszarach pomocy.
O miesiąc zostały przesunięte nabory wniosków na „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Jeszcze tylko do 20 września można składać wnioski o wsparcie na modernizację gospodarstw rolnych w ramach PROW 2014-2020. Do 9 września ARiMR zarejestrowała blisko 4,8 tys. wniosków na kwotę ok. 900 mln zł.
Komisja Europejska decyzją z 31 sierpnia 2021 r. zaakceptowała strategiczną zmianę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wprowadzającą m.in. wsparcie na okres przejściowy dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2022.
Jesienią zostanie uruchomiony nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 4.2. „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 
Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem w sprawie wprowadzenia zmian w programach Restrukturyzacja Małych Gospodarstw, Modernizacja Gospodarstw oraz Młody Rolnik związanych z przyznawaniem punktów za członkostwo w grupie producenckiej.

RSS Module