22,5°C

reklama
Podczas intensywnych prac polowych pojazdy rolnicze stają się przez kilka miesięcy bardzo często użytkownikiem dróg publicznych. Kierowcy pozostałych pojazdów nie zawsze akceptują wolno przemieszczające się ciągniki rolnicze czy też kombajny i podejmują próby wyprzedzania nawet w niedozwolonych miejscach nie patrząc na ryzyko jakie niesie takie zachowanie.
Praca w gospodarstwie wymaga szczególnej ostrożności, także podczas prac remontowych. 10 czerwca 2021 roku w Machnowie Nowym (woj. lubelskie, pow. tomaszowski, gm. Lubycza Królewska) miał miejsce wypadek podczas prac na wysokościach przy remoncie silosów.
W okresie wzmożonych prac polowych od wczesnej wiosny do późnej jesieni pojazdy rolnicze pojawiają się w większej ilości na drogach publicznych i niestety to właśnie wtedy dochodzi do największej ilości wypadków z ich udziałem.
W sezonie prac polowych, od wczesnej wiosny do późnej jesieni, ciągniki, kombajny i maszyny rolnicze stają się uczestnikami ruchu drogowego, korzystają bowiem z dróg publicznych jadąc na pola często mocno rozproszone i oddalone od gospodarstw.
Jadący ciągnikiem rolniczym mężczyzna wjechał na przejazd kolejowy mimo włączonych czerwonych pulsujących świateł ostrzegawczych. Przejeżdżając przez zamknięty przejazd wyłamał szlabany i odjechał.
70-letni mężczyzna z gminy Zamość w województwie lubelskim został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie awaria pojazdu.
Opryskiwacz jadący w zestawie z ciągnikiem przewrócił się na łuku drogi na bok po czym doszło do wycieku środka chwastobójczego na plac przy stacji paliw i do kanalizacji deszczowej.
Do pożaru doszło nocą 9 maja 2021 roku przed godziną 23:00, wtedy też ratownicy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępicach oraz Biesowicach zostali zadysponowani do wyjazdu na jedno z pól w miejscowości Przytocko (województwo pomorskie, powiat słupski, gmina Kępice.
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło 12 maja 2021 roku w gminie Międzyrzec Podlaski (woj. lubelskie, pow. bialski, gm. Międzyrzec Podlaski). Z ustaleń mundurowych wynika, że 56-latek cofając ciągnikiem rolniczym wychylił się i wypadł pod koło pojazdu, które go przejechało – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.
Do tragicznego wypadku doszło w Krześlinie pod Siedlcami w województwie mazowieckim. Podczas prac polowych ciągnik wjechał do stawu, przygniatając kierowcę. Starszego mężczyzny nie udało się uratować.

RSS Module