fbpx

Wypadki w rolnictwie - wiadomości - Okiem Rolnika

Wypadki przy pracy z maszynami rolniczymi to niestety nadal pojawiający się często na naszych łamach temat, tym razem tragedia zdarzyła się podczas wyprowadzania ciągnika typu SAM z garażu.
Gdy płonie dobytek rolnika i zebrane przez niego wcześniej plony to za każdym razem wielka tragedia. Ogień potrafi rozprzestrzeniać się bardzo szybko, a do ugaszenia pożaru trzeba nieraz zaangażować bardzo duże środki i siły.
Prowadząc jakikolwiek pojazd po drodze publicznej należy dostosować się do zasad oraz zachować ostrożność, która daje szansę na bezpieczne uczestniczenie w ruchu drogowym. Jest to szczególnie ważne, kiedy włączamy się do ruchu maszyną o dużych gabarytach, np. ciągnikiem rolniczym, tym bardziej z podwieszonym z tyłu pługiem.
Wypadki przy pracy w rolnictwie maja miejsce nie tylko podczas pracy w samym gospodarstwie ale również podczas przewożenia płodów rolnych, nawozów, środków ochrony czy też zwierząt.
Warunki atmosferyczne panujące w ostatnich dniach na terenie całego kraju sprzyjają niestety kolizjom drogowym, a o bezpieczeństwo w ruchu drogowym możemy zadbać wszyscy zachowując szczególną rozwagę i ostrożność.
Wypadek miał miejsce 16 listopada 2022 roku podczas pracy przy zbiorze buraków w miejscowości Chwałkowo (województwo wielkopolskie, powiat średzki, gmina Środa Wielkopolska).
Pożar plonów, czyli trudu i pracy włożonej w uprawę I zbiór zboża to dramat dla każdego rolnika, dlatego nie dziwi nas błyskawiczna samodzielna akcja ratunkowa podjęta przez właściciela silosu ze zbożem, który zajął się ogniem.
Pożar maszyn pracujących w polu to jeden często zdarzających się wypadków przy pracy w rolnictwie i ogromny kłopot, bowiem poza zagrożeniem dla operatora i osób będących w pobliżu, istnieje prawdopodobieństwo utraty maszyny, a przy niekorzystnym rozwoju wydarzeń nawet części lub całości plonu.
Nie udało się uratować mężczyzny, który został przygnieciony przez ciągnik rolniczy z przyczepą, który stoczył się do rzeki. Ofiara wypadku była kierowcą ciągnika.
Praca w gospodarstwie rolnym niesie ze sobą wiele zagrożeń, również dla osób zajmujących się hodowlą zwierząt, zwłaszcza tych największych jakimi są byki, wypadki przy pracy w rolnictwie zdarzają się również w gospodarstwach hodowlanych.

Rzuć na to okiem!