fbpx

Wypadki w rolnictwie - wiadomości - Okiem Rolnika

Na rolnika pracującego w polu czyha wiele zagrożeń, maszyny są duże i ciężkie, a bywa, że praca odbywa się w ektremalnych warunkach pogodowych. Bywa też tak, że podczas prac polowych rolnik trafia na niewybuch lub niewypał – najczęściej z okresu II Wojny Światowej. To bardzo niebiezpieczna sytuacja i nie wolno działać na własną rękę, tylko natychmiast zawiadomić policję.
Prawdopodobną przyczyną tego wypadku była opona przyczepy rolniczej wypełnionej zbożem, która pękła podczas jazdy w zestawie z ciągnikiem. To przykład, że wypadki przy pracy w rolnictwie przytrafiąją się również na drogach publicznych.
Pojazdy rolnicze są takimi samymi uczestnikami ruchu drogowego jak pozostali, z tą różnicą, że przemieszczają się po drgach wolniej, wzbudzając niejednokrotnie irytację np. kierowców samochodów osobowych.
Sezon na prace polowe w pełni, na drodze każdego dnia pojawia się mnóstwo ciągników i pojazdów rolniczych oraz maszyn uprawowych. Jazda drogą publiczną wolno przemieszczającym się ciągnikiem z naczepą załadowaną po brzegi ziarnem może sprawiać złudne wrażenie, że nie jest to niebezpieczna misja.
Kolizja ciągnika rolniczego z pociągiem skończyła się zniszczeniem ciągnika rolniczego i lokomotywy pociągu PKP Intercity – oba pojazdy nie nadawały się do dalszej jazdy ze względu na zniszczenia, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Obrażeń nie odniósł traktorzysta, maszynista oraz żaden z pasażerów pociągu.
Walka z ogniem, który pojawił się w miejscowości Kawczyn (województwo zachodniopomorskie, powiat haszczeński, gmina Drawno) zakończyła się ugaszeniem pożaru. Niestety pożar okazał się śmiertelny dla dwóch koni, które znajdowały się wewnątrz zabudowań.
Do pożaru samojezdnego opryskiwacza doszło 12 kwietnia 2022 roku w miejscowości Trumieje (województwo pomorskie, powiat kwidzynski, gmina Gardeje),
Do wypadków przy pracach rolnych, których efektem była niestety śmierć poszkodowanych, doszło 19 kwietnia 2022 roku na terenie województwa łódzkiego.
Każdy doświadczony rolnik wie, że nie należy wkładać rąk tam gdzie pracują mechanizmy urządzeń wykorzystywanych podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Niestety efektu ręcznej kontroli poziomu ziarna w siewniku nie przewidział 26-latek z gminy Janowiec (województwo lubelskie, powiat puławski) który doznał licznych obrażeń.
Poruszanie się po drodze publicznej będąc pod wpływem alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, narażamy siebie oraz innych uczestników ruchu drogowgo na duże niebezpieczeńśtwo.

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.