fbpx
Jednym z wielu zagrożeń w pracy na roli, jest ogień, który potrafi rozprzestrzeniać się w szybkim tempie, zostawiając po sobie duże zniszczenia.
Pożar zabudowań ze zwierzętami w Bieńkowicach (woj. śląskie, powiat raciborski, gmina Krzyżanowice) spowodował śmierć kilkuset zwierząt i duże zniszczenia.
Droga publiczna to przestrzeń w której muszą obok siebie funkcjonować i sprawnie przemieszczać się zarówno pojazdy osobowe jak i te specjalistyczne, często mające nietypowe gabaryty i poruszające się wolniej od pozostałych uczestników ruchu drogowego. Są to między innymi pojazdy rolnicze, a najpopularniejsze i najczęściej spotykane to ciągniki.
Praca w gospodarstwie rolnym niesie ze sobą wiele zagrożeń, trzeba być niestannie czujnym i „mieć oczy dookoła głowy”. Niestety tym razem wypadek, który przytrafił się rolnikowi z powiatu kwidzyńskiego okazał tragiczny w skutkach.
Od ostatnich działań wojennych na terytorium Polski minęło wiele dziesięcioleci. Machina wojenna przetoczyła się przez nasz kraj wzdłuż i wszerz, zostawiając po sobie duże ilości amunicji i bomb, które mimo upływu lat nadal stwarzają zagrożenie.
„Występy” tego traktorzysty zakończyły się w rowie, do którego wjechał po tym jak udzerzył w budynek mieszkalny, wszystkiego tego dokonał mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
Podczas prac polowych trzeba być cały czas bardzo uważnym, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dużymi maszynami i terenem usianym słupami energetycznymi prowadzącymi linie średniego i wysokiego napięcia.
29 października 2021 roku policjanci i służby ratownicze pracowaly na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Borówek na drodze wojewódzkiej numer 842 (województwo lubelskie, powiat krasnostawski, gmina Żółkiewka).
Plony zebrane podczas zbiorów trzeba przewieźć do skupu, a później do dalszego przetwarzania do różnego rodzaju zakładów. Zbiór na polu to dopiero początek drogi jaką muszą przebyć plony pracy rolnika, zanim wylądują w postaci produktu gotowego do spożycia do sklepów, a docelowo na stoły konsumentów.
26 października do dyżurnego Komisariatu Miejskiego Policji w Terespolu wpłynęło zgłoszenie o przedmiocie – prawdopodobnie niewybuchu z czasu wojny znalezionym podczas prac polowych.

RSS Prawo i Finanse