REKLAMA

Prezes ARiMR w województwie lubuskim

Redakcja - Prawo i Finanse
11.09.2016
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

Jarosław Sik (z prawej) jeden z beneficjentów ARiMR z woj. lubuskiego prezentuje swoje gospodarstwo

8 września br. prezes ARiMR Daniel Obajtek spotkał się z pracownikami Lubuskiego Oddziału Regionalnego i podległych mu Biur Powiatowych. W Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego zgromadziło się 130 pracowników z 13 BP oraz 35 pracowników z OR.

MRiRW
REKLAMA
Jarosław Sik (z prawej) jeden z beneficjentów ARiMR z woj. lubuskiego prezentuje swoje gospodarstwo[/caption]

8 września br. prezes ARiMR Daniel Obajtek  spotkał się z pracownikami Lubuskiego Oddziału Regionalnego i podległych mu Biur Powiatowych. W Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego zgromadziło się 130 pracowników z 13 BP oraz 35 pracowników z OR.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: poseł Marek Ast,  wicewojewoda lubuski - Robert  Paluch, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej - Stanisław Myśliwiec, burmistrz Bytomia Odrzańskiego - Jacek Sauter. Do Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przybyli również wójtowie gmin woj. lubuskiego i samorządowcy, przedstawiciele związków hodowców trzody chlewnej i bydła oraz rolnicy z najbardziej rozwijających się w województwie lubuskim gospodarstw, korzystający z pomocy ARiMR.

Prezes Daniel Obajtek w swoim wystąpieniu podsumował bieżące działania Agencji i podziękował pracownikom za zaangażowanie w terminową wypłatę tegorocznych dopłat bezpośrednich. Zaznaczył w tym miejscu, że od 17 października do 30 listopada planowane jest wypłacanie zaliczek na poczet płatności obszarowych za 2016 r., w związku z tym przed ARiMR stoją duże wyzwania. Podkreślił, że bez pracowników biur powiatowych, którzy mają bezpośredni kontakt z beneficjentami, sprawna wypłata dopłat byłaby niemożliwa. Zaapelował do pracowników, by zawsze przyjaźnie traktowali rolników, bo to oni są dla Agencji najważniejsi.

Dyrektor Departamentu Działań Inwestycyjnych ARiMR Małgorzata Niemiec omówiła zmiany w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz przedstawiła harmonogram zbliżających się naborów wniosków.

Głos zabrał również wicewojewoda Robert Paluch, który podziękował Agencji za transfer środków na lubuską wieś, dzięki którym region ten dynamicznie się rozwija.

Prezes ARiMR spotkał się również z mediami regionalnymi i lokalnymi na konferencji prasowej. Udzielił także wywiadu na antenie Radia Zachód oraz dla TVP3 Gorzów Wielkopolski. Przedstawicieli mediów interesowały bieżące tematy związane z realizacją płatności bezpośrednich oraz nowymi naborami w ramach PROW na lata 2014-2020.  Na zakończenie wizyty w Zielonej Górze przekazał dyrektorom lubuskich przedszkoli zestawy edukacyjne dla dzieci, a przedstawicielom Ochotniczych Straży Pożarnych torby medyczne z wyposażeniem niezbędnym do ratowania życia ludzkiego.

Zanim Daniel Obajtek opuścił województwo lubuskie - zgodnie z zasadą, że dla ARiMR rolnik jest najważniejszy - odwiedził jeszcze gospodarstwo rodzinne Jarosława Sik w Ołoboku. Na 600 ha ziemi pan Jarosław z żoną i synem uprawiają głównie zboża: kukurydzę, pszenicę ozimą, jęczmień ozimy oraz rzepak ozimy. Rolnik jest beneficjentem pomocy oferowanej przez Agencję. Dzięki niej m.in. zmodernizował swoje gospodarstwo, wyposażając je w nowoczesne maszyny i urządzenia polowe. Przystąpił również do programu "Rolnictwo ekologiczne", by prowadzić uprawy zgodnie z zasadami ochrony środowiska naturalnego. 

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA