REKLAMA

Prezydent spotkał się z przedstawicielami protestujących rolników

Redakcja
28.05.2024
chat-icon 1

Przedstawiciele rolników protestujących w Sejmie zostali przyjęci w Pałacu Prezydenckim przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

fot. Marek Borawski / KPRM
REKLAMA

Podczas rozmowy obecny był również Zastępca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotr Ćwik i Minister Wojciech Kolarski. 

Prezydent, zgadzając się na prośbę protestujących rolników, podjął decyzję, aby ich przedstawiciel wszedł w skład Rady do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich NRR. O decyzji Andrzeja Dudy poinformował na późniejszym briefingu Minister Kolarski, zapowiadając również spotkanie szerszej reprezentacji protestujących rolników z członkami tej Rady, dodając, że drzwi do Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte.

Kolarski przypomniał również ubiegłotygodniowej rozmowie prezydenta z protestującymi rolnikami w Sejmie, gdzie Andrzej Duda był podczas wystąpienia Ministra Obrony Narodowej. Po tym spotkaniu rolnicy przerwali protest.

Na początku spotkania rolnicy podziękowali prezydentowi za okazany im szacunek, przez co, jak podkreślają rolnicy, pokazał, że dla niego sprawy polskiej wsi i polskiego rolnictwa są bardzo ważne. Wojciech Kolarski zaznaczył, że prezydent doprowadził do tego, że po dwóch tygodniach zakończył się protest w Sejmie. Minister dodał również, że rolnicy „wyrazili gorycz”, że nie spotkał się z nimi premier Donald Tusk. Kolarski podkreślił, że „Prezydent doskonale zna problemy rolników, szanuje polskich rolników, zaprosił ich, bo prosili o to, aby przedstawić przyczynę tego dramatycznego protestu”.

(rpf) Źródło: Prezydent.pl

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


Gospodarz 02.06.2024

nie bardzo rozumiem po co rolnicy poszli do prezydenta który ze swoja partią wprowadził bałagan zarówno zielony łąd jak i import z ukrainy...? o czym oni z nim teraz rozmawiali? dziwne to

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA